Menu:

Dubnová dovolená v Itálii

Jarní dovolená v zahraničí nabízí jedinečnou příležitost k poznání nových míst, navštívení památek i ke strávení volného času v malebné přírodě. K nejoblíbenějším destinacím nejen českých turistů bezpochyby patří Itálie. Právě v tomto přímořském státě můžete zažít spoustu dobrodružství i romantických chvil.

Jarní dovolená na severu Itálie

Velmi navštěvovaný je zejména sever Itálie, pro nějž jsou charakteristické dlouhé písečné pláže, gondoly a neodolatelně vynikající gastronomie. Sever Itálie je také velmi dobře a snadno dostupný pro české turisty díky krátké vzdálenosti. Ptáte-li se tedy kam na dovolenou v dubnu, odpověď je více než jasná- přece do Itálie. Největším lákadlem severní Itálie je především město Benátky s vodními kanály, které byly vybudovány v mělké laguně na dřevěných kůlech. Při návštěvě Benátek byste si neměli nechat ujít zejména příležitost projet se na jedenáct metrů dlouhé loďce, jíž se přezdívá gondola. Loďku řídí obvykle gondoliér ve slamáku se stuhou. Za dominantu města Benátky je zejména bazilika sv. Marka. V těsné blízkosti se nachází Dóžecí plác. O něm se traduje, že byl pevně spojen s benátským vězením, ze kterého prý nešlo uniknout. Výjimkou byl Casanova.

Co nezapomenou navštívit na severu Itálie kromě Benátek?

Ubytování pro Vaše toulky Benátskem můžete najít prostřednictvím internetového zábavního portálu Firmy na zážitky. Najdete zde www.firmanazazitky.cz/ubytovani-italie/ vouchery, které Vám umožní vybrat si jedno nebo i více ubytování. Záleží tedy pouze na Vás, zda se rozhodnete Váš prodloužený víkend prožít v jednom hotelu a blíže poznáte třeba právě zmíněné Benátky, nebo zda si uděláte trip po Itálii a navštívíte více italských měst. Rozhodnete-li se využít druhou možnost, pak nezapomeňte také na historické památky v Caorle, zábavní aktivity v Lido di Jeselo nebo přírodu v Rosolina Mare.

30. 01. 2018