Menu:

Zimní dovolená s cizincem

Dovolená v zimním období je velmi zajímavou volbou. Pokud patříte mezi milovníky sportů, tak jistě právě zima bude pro vás naprosto skvělým zážitkem. Zejména lyžařská střediska se chystají na spoustu milovníků zimních sportů. V České republice se nachází velké množství lyžařských středisek velmi dobré kvality. Již dávno je pryč doba, kdy tato zimní střediska byla vybavená pouze klasickými lyžařskými vleky.

Dnes jsou i v tuzemských střediscích instalovány sedačkové lanovky. Skvělé je také to, že většina sjezdových tratí je velmi široká, takže se najde i nějaký ten prostor ke carvingu. To samé platí také pro milovníky snowboardingu. Je pravda, že mnohá seznamka sází právě na české hory, respektive na horská střediska. Zejména Krkonoše jsou v tomto ohledu do značné míry inkriminovanou oblastí.

Pokud ovšem člověk zvolí některé moravské hory, tak určitě také neprohloupí. Třeba Beskydy anebo Jeseníky lákají také skvělými sjezdovými trasami. Mnohé seznamky také sázejí na osvědčená zahraniční střediska. Například seznamka štěstí nabízí zajímavé seznamovací pobyty v alpských zemích. Typické je v tomto ohledu zejména Rakousko anebo Švýcarsko či Itálie. Poslední jmenovaná země je také relativně levná. Jestliže nabídne tuto dovolenou osudová seznamka štěstí, tak dovolená vyjde jednak levně a jednak také může dojít k nějakému osudovému setkání. Co se týká samotné kvality horských středisek v Alpách, tak ta je na velmi vysoké úrovni.

Vybrat si je možné klidně i hodně velká střediska, která nabízejí prakticky obrovský počet kilometrů sjezdových tratí. Z těch je většinou možné volit jak sjezdovky složité značené černou barvou, tak i sjezdovky méně složité, které jsou značeny červeně. Ideální volbou jsou zejména pro začínající lyžaře modré sjezdovky. Na těch je často i večerní provoz pod umělým osvětlením, což je opravdová romantika.

12. 04. 2011